В УКУ міркували про поєднання в психотерапії науковості та мистецтва

IMG_5542

16 жовтня 2015 року, доцент Кафедри психології УКУ, кандидат психологічних  наук Мар’яна  Миколайчук  провела відкриту лекцію  на тему «Психотерапія, як наука та мистецтво. Міждисциплінарні тенденції».

Як відомо, питання наукового підходу до психотерапії було і залишається дискусійним з огляду на різноманітність її напрямків та підходів до трактування предмета дослідження. Тож тема лекції  критеріїв наукового та мистецького пізнання дійсності та науковості  та мистецтва в психотерапії. Учасники лекції мали змогу  розглянути результати класичних та сучасних досліджень ефективності психотерапії та з’ясувати «діючу речовину» різних психотерапевтичних напрямків при невротичних та особистісних розладах.

“Психотерапія, з одного боку, перебуває в лоні дисциплін, що тяжіють до стандартизації (медицина), а з іншого –  не може відмовитись від своєї ролі «піклувальника неповторної душі»”, – наголосила лектор.

IMG_5535

Також під час лекції її учасники дізналися про критерії диференціації та взаємодії психотерапії з психіатрією, а також із релігією. Представлено моделі діалогічної взаємодії психотерапії та релігії на практиці.

На лекції також було коротко представлено підходи до психотерапії в межах трьох класичних психотерапевтичних напрямків: психодинамічного, когнітивно-поведінкового та гуманістичного, а також постмодерні впливи на психотерапію в XXI столітті.