“Певна порція стресу – корисна”, – доцент кафедри психології УКУ

19 жовтня в приміщенні Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру (ЛОКНПД) відбулася лекція Юлії Мединської, доцента кафедри психології УКУ. Цього разу студенти, які вивчають психологію в УКУ, прослухали лекцію “Основи психосоматики”.

DSC_4299

За словами Юлі Мединської, тематика лекції – психосоматичні розлади – є цікавою й актуальною не лише для студентів, які вивчають курс медичної психології. Питання впливу емоційного стану людини на стан її фізичного здоров’я торкається кожного.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я психосоматичні розлади становлять до 45% від усіх звернень до лікарів з приводу соматичних (тілесних) недуг. Це означає, що шкідливий вплив дистресу, гострих чи хронічних емоційних напружень, неусвідомлених та невідредагованих емоцій відчуває на собі практично кожен другий”, – розповіла студентам лектор.

Проте на думку доцента певна порція стресу – корисна. “Вона заставляє організм працювати інтенсивніше, приймати активні рішення та чинити відповідні дії. Проте, коли стрес занадто інтенсивний і довготривалий, він переходить у стан дистресу. З ним організм не справляється. “Цей стан переходить в напружену адаптацію, яка призводить до певної хвороби”, – додає Юля Мединська.

Згідно з навчальною програмою, щопонеділка лекції для студентів-психологів УКУ на четвертому курсі навчання відбуваються на базі Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру. Практика проведення лекцій в психоневрологічному диспансері є цікавою тим, що на заняття часто запрошують також й пацієнтів. Тож студенти мають можливість поговорити з ними. І на такому клінічному матеріалі обговорити разом із лектором теоретичні основи і практику захворювань.